Özen İplik
Polyart-AS

POLYART AS ; yüksek mukavemetli filament Polyester ve iletken malzemenin biraraya getirilmesi ile antistatik özellik kazandırılmış dikiş ipliğidir. Statik elektriğin /yükün problem oluşturduğu uygulamalarda (server odası, yanıcı ve parlayıcı malzemelerin stoklandığı veya kullanıldığı yerler vb) kullanılmak üzere dizayn edilmiştir.

Statik elektrik, parlayıcı sıvıların, basınç altında sıvılaştırılmış yanıcı gazların (propan, bütan, hidrojen vb) kullanıldığı endüstrilerde önemli bir tutuşma kaynağıdır. Statik elektriğin oluşturduğu ark (kıvılcım) çevresindeki yanıcı karışımı ateşlemeye yetecek enerjiye sahip olduğu gibi statik elektrik düşük voltajlarla çalışan elektronik devre elemanlarına geri dönüşü olmayan hasar verebilme potansiyeline de sahiptir. Özellikle ayakkabı tabanlık dikişlerinde kullanılan Antistatik iplik ile vücuttaki statik yükün toprağa iletilmesi/ aktarılması sağlanır.

Neden POLYART-AS?

  • Statik elektriğin zararlarından korunma amaçlı geliştirilmiştir
  • Ani ark boşalması kaynaklı çalışanlara yönelik güvenlik sorununu ve çalışılan ortamdaki yangın riskini azaltır.
  • Yarı iletken ve elektronik endüstrisinde statik elektrik kaynaklı yaşanabilecek ürün hasarı, makine duruşu ve kayıp işçilik zamanın önüne geçer

Temel Kullanımlar

  • Elektronik devre elemanları montajının yapıldığı alanlarda kullanılan giysi ve ayakkabılar (tabanlık dikişi) Elektronik devre elemanları montajının yapıldığı alanlarda kullanılan giysi ve ayakkabılar (tabanlık dikişi)
  • Yanıcı ve parlayıcı özelliğe sahip sıvı ve gazların depolandığı alanlarda kullanılan giysi ve ayakkabılar (tabanlık dikişi) Yanıcı ve parlayıcı özelliğe sahip sıvı ve gazların depolandığı alanlarda kullanılan giysi ve ayakkabılar (tabanlık dikişi)